Proč začínat znovu když koncem vše začíná?

19. července 2011 v 19:07 | Ketly* |  Články na téma
Popravdě jsem nikdy nechtěla začít svůj život znovu, ani nic ukončit. Samozřejmě jsem někdy chtěla vrátit zpět okamžiky, kdy jsem chybovala, ale začít znovu.... chybovala bych úplně na stejných místech a znovu a znovu.

Jak už se říká: "Život smrtí nekončí." Pro mrtvého nejspíš nekončí nic, možná jen méně významná etapa jeho života. A co pro živé? Končí smrtí příbuzného některé z etap jeho života? Ne. Ani zdaleka. Jen jeho etapa života znovu začíná. V jiném světle a nadhledu. Právě ukončením něčího života se snažíme začít znovu, i když už jsme znovu začali. Každý den začínáme znovu a znovu dnem, který neukončíme. Jeden ten jeden osudný den života se nám podaří šťastně zakončit. Možná nešťastně, ale nakonec jsme každý rád, že to trápení se životem máme za sebou. Nevěřím na posmrtný život nebo peklo. Já to ale hluboce respektuji a respektuji lidi, kteří na život po životě věří. Já věřím v to, že po životě něco je. Rozhodně začíná nové kapitola našeho života.

Každý konec je jen začátek. Nevím, kdy něco končí. Když se dotočí film? Když dojím večeři? Když umřu? Tím že se dotočí film, tím začíná postprodukce, film se prodává dál a dál. Ale film v mysli autora není nikdy dokončený. Vždy by mohl pokračovat. Stejně jako já můžu jíst po večeři další jídlo a po smrti žít další ať už imaginární nebo posmrtný život.

Chtěla bych odpověď na otázku, proč lidé chtějí znovu začínat svůj život? Protože jim umřeli rodiče? Protože se rozvedli s partnerem? Protože se jim nic nedaří? Tím, že něco končí vždy něco jiného začíná. Potkám nového přítele, pořídím si děti. Může se stát cokoliv. Stačí chtít začít znovu a nový začátek se k nám přižene sám. Někde se jednoduše objeví.

V každém z nás dřímá duše, která by chtěla spokojený a šťastný konec nového začátku. Stačí už jen říct kde je začátek a kde konec? Ptáčkové létají, růže rozkvétají, krajina se tváří jako po znovuzrození, lidstvo dostalo novou šanci plenit a vypalovat lesy, objevovat vesmír, nová šance poznávat sám sebe. Je to konec nebo začátek? Je to znovuzrození nebo zkáza? I tenhle článek nemá konec. Psala bych řádky a řádky. Znovu začínala a obnovovala myšlenku, která se na začátku zrodila. Nic nemá konec nebo začátek. Všechno je jen součástí času. Času, který se nedá popsat slovem začátek. A když už jsem tyk rozpitvala své myšlenky, je vůbec slovo začátek časový pojem?
 


Komentáře

1 Anc.Goddess Anc.Goddess | Web | 19. července 2011 v 19:35 | Reagovat

rozchodem sice zacina neco noveho ale treba smutneho, proto chteji yacit neco noveho lepsiho ne? aspon takhle to vidim ja :-)

2 Vendy Vendy | Web | 20. srpna 2011 v 20:47 | Reagovat

Možná, že lidi chtějí začít znovu proto, že se svým dosavadním životem nejsou spokojeni. Možná že nebudou spokojeni nikdy, ani po novém začátku, protože vždycky, vždycky to může být lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.