Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 16. května 2011 v 19:33 | Reagovat

Ukrutně mi tady chybí fotky, takže tuhle senzační reportáž jsem nedočetla. Ale určitě se vrátím, až se fotky znovu objeví, holt zase vylepšujou.
Z tvého dojmu ohledně Prahy - mám podobné pocity. I když jezdím do Prahy autobusem a s mapou, takže problémy silničního rázu moc nevnímám. V metru se jakžtakž orientuju a lístky si raději kupuju, je to šaškárna, ale než se nechat zmlátit nebo pokutovat, to radši tu stovku za den obětuju (ono to asi tak vyjde, když jezdím delší dobu a nemám celodenní lístek) -a teď to bude ještě dražší.
Co na Praze miluju - historii a památky, kouzelná zákoutí, Malou Stranu, Hradčany, Karlův most, Zlatou uličku, i Václavák. A Vltavské nábřeží.
Co se mi líbilo na Karlově mostě - mimo nádherný výhled na řeku a kamenné sochy, tak pohled na umělce, hudebníky a malíře různých úrovní. Dnes nevím, jak to tam vypadá, ale podle tvého vyprávění asi nic moc.
Naposledy jsem byla v Praze asi před 4 roky a připadala jsem si pitomě, když jsem se na něco chtěla zeptat. Česky. Dnes už mě ten pocit méněcennosti proti záplavě cizích jazyků přešel, pokud by na mě prodejci vybafli s anglickým dotazem, zahlaholila bych - na mě klidně můžete mluvit česky! :-D
Jsem sice ráda, že je Praha světové město a metropolitní centrum, ale ta naprostá převaha cizinců mi vadí a co mě vyloženě irituje, jsou dvojjazyčné názvy, kde anglické výrazy jsou na prvním místě. Nic proti světovosti, ale myslím, že upřednostnit mateřský jazyk je snad normální.
Praha byla kouzelné město, ale to kouzlo už pro mě dávno ztratila. Teď je to bezduchá turistická atrakce. Mnohem sympatičtější se pro mě stalo Brno, které jsem kdysi opomíjela... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.