Ničí život, ničí osobnost, ničí sny

14. března 2011 v 19:38 | Ketly* |  Články na téma
Klasická otázka puberťáka by byla: "Kouření čeho?" Ale to "čeho" tu nechci rozvíjet. Budu tu mluvit asi jako všichni o cigaretách a o drogách. Vím, že ne všechny drogy se kouří, ale myslím si, že sem to rozhodně patří.

Já sama sem nekuřák. Vždycky když projdu na ulici kolem kuřáka musím na několik sekund, dokud neprojdu zadržet dech. Nejspíš to také znáte. Někdy se zamyslím, jestli by nebylo lepší odmazat tu cigaretu a kouř. Nebyl by svět lepší?

Vždy když si představím, že by například můj bratr, máma, táta nebo kamarádky kouřili, zabolí mě v přední části hlavy. Nenávidím představu, že někdo na kom mi záleží si takto ničí život. Možná to přeháním s tím ničením života, ale já to prostě takhle beru. Hlavně když se zamyslím, že někdo z blízkého okruhu mé rodiny se takhle ničí mám chuť... spáchat... jak já to slovo nenávidím.... sebevraždu. Já hodně soucítím s ostatními, odpustila bych i vraždu, ale tohle... je to takový vnitřní pocit... že to na čem stojí váš život se najednou vytratí. Zmizí to a vy už to těžko zachráníte. Ano vím, že je to jen pocit a vy si o mě budete myslet, že jsem naprosto šílená a přecitlivělá, ale emoce dělají mnohé i když si je jen představíme.

Nedávno jsem viděla skrze okna jedné kavárny partu kluků. Dvou klukům mohlo být tak kolem 16 a tomu jednomu... tak jsme si ho z bráchou z té barové stoličky prohlíželi... no ani snad ne 10. No a samozřejmě měl v ruce cigaretu. Bolí mě to jak se "ničí". Ty 16 letí kluci ať si dělají co chtějí, ty už sou ztracený případ, ale ten "malý"... nedokážu si představit, že bych byla jeho matka. A doufám, že moje děti budou stejně "svaté" jako já s bráchou a nebudou s nimi takové problémy.

"Nekuřák nikdy nepochopí klady kouření a kuřák nikdy nepochopí ty zápory" cituji jednoho muže z diskuze. Ale... vždyť kuřák byl jednou nekuřák tak snad musel vědět ty zápory ne? Ale tady se zase dostáváme zase k tomuto: "Nekuřák musel mít nějaký problém, někdo mu zemřel, přišel o práci nebo to jen chtěl vyzkoušet." Podle mě to kuřáka stejně neomlouvá. Normální lidé tedy nekuřáci dokáží zvládat problémy a stres jinými věcmi než jsou cigarety, drogy, automaty, násilí nebo alkohol. Používáním těchto "zjednodušovačů" se vlastně nenaučíte jak zvládat problémy a jak vlastně žít.

Drogy jsou ještě horší než cigarety. Za pár měsíců si už pomalu nepamatujete, kdo jste. Drogy ničí život, osobnost, sny a mnohem víc. Cigarety ničí vlastně to samé, ale tak, že si to tolik neuvědomujete a jde to pomaleji.

Jednoduše mě to, že se lidi takhle ničí mrzí. Téměř nikdo se zlozvyku kouření nezbaví
a to je škoda.

Původně se všechny drogy, tedy i cigarety používali u indiánů na různé obřady. A tam to mělo i zůstat. Dnes cigarety nemají žádnou úctu (ne že by jí měli mít), je s nimi zacházeno ne lehkou váhu a prodají je téměř komukoliv. Ministerstvo by je měli brát trochu víc vážně.

Mě opravdu přijde, že cigarety ničí život, protože vás to v mnohém omezuje. Vzpomeňte si na dny, kdy jste se ráno mohli v posteli válet až do 10 a nemuseli hned v 7 vyběhnout ven na cigaretu. To je další omezení, které vám může v životě překážet. Podle mě je největší omezení ve výběru partnera. Já bych nikdy (nikdy) nemohla bydlet s člověkem, který kouří. I přes tu cenu, že se do mě zamiloval, mně se líbí a nejspíš i něco víc. Nikdy bych se s takovým člověkem nemohla líbat, prostě ne.

Z tohoto článku jste jistě poznali, že já prostě kuřáky nemám "moc" ráda. Mamčina kamarádka kouří a můžu říct, že z mého pohledu je to hrozné. K tomu má ještě nějaký psychický problém, takže se opravdu "našla". Je opravdu lepší vůbec nezačínat. Zkusit to, ale nepokračovat v tom. Co se týče tvrdších drog tak u těch bych to vůbec ani nezkoušela.
 


Komentáře

1 Thea Thea | Web | 14. března 2011 v 19:47 | Reagovat

naprosto souhlasim...jinak moc kraasny blog :-) :-)

2 iamtherain iamtherain | Web | 14. března 2011 v 19:58 | Reagovat

Často se setkávám s tim, že lidi říkaj to samý, co ty a říkala jsem to taky a budou to říkat vždycky všichni, protože je to tak zastiněná stránka věci. Kouření nemusí být Ten cíl, kterýho chci dosáhnout, ale ůže to být jen cesta, jak proplouvat a zpříjemňovat si chvíle, když už není nic jinýho... Kazdopadne to  je muj pohled na tohle.

3 cocone cocone | 14. března 2011 v 20:14 | Reagovat

Hmm.. Moc zajímavý článek. Mám hodně podobný názor, ale překvapilo mě, kam až jdeš do extrémů. Teda neber to špatně. Naopak líbí se mi to. Moc :)

4 Madde Madde | Web | 14. března 2011 v 20:27 | Reagovat

Svět by byl určitě lepší a naše planeta by mohla dýchat jako my.. Přesně když projdu kolem kuřáka teda spíš dítěte tak ten dech radši zadržím.. Ale doma kvůli mamce.. Proto lidi neodsuzuji protože mám k tomu vlastní důvody.. Ale vlastně odsuzuji ty děti které to dělají jen kvůli partě a chuti .. Máš pravdu v tom že každý si vždy bude mlít to svoje kuřák to vidí pozitivně a my negativně .. My jsme malé procento které naši planetu nezachrání oni by mohly kdyby přestali ničit to nejcennější co mají a začali dělat něco smysluplného. A k drogám? Těm se ani nevyjadřuji to bych tu musela psát do zítřka ale moc dobře jsi to napsala :-)

5 Klára Klára | Web | 19. března 2011 v 21:02 | Reagovat

dobrej článek, hezkej blog!! :D

6 pepa pepa | E-mail | 5. ledna 2012 v 17:50 | Reagovat

je to blbost totalni blbost :-!  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O  :-|  :-P  :-x  :-?  8-)  8-O  :-D  ;-)  :-(  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.