Když ryba není maso, slepice za vajíčka netrpí a lidé nemusejí mít práci

9. března 2011 v 20:21 | Ketly* |  Články na téma
Předem upozorňuju, že v tomto článku se budu mírně (fajn tak hodně) navážet do vegetariánů. Jednoduše si vytvořím vlnu a sjedu ji. Osobně nemám nic proti lidem, kteří jsou vegetariáni. Proto se na mě za tento článek nezlobte. Vyjádřím svoje myšlenky a pocity na toto téma, a to DOST upřímně.

Kdo je vlastně vegetarián? Proč vzniklo vegetariánství? A proč se lidi neustále vymlouvají?
Tolik otázek by si normální člověk položil ve světě 21. století. Na všechny tyto otázky a na mnohé další odpovím (ať už pravdivým nebo jen mým laickým názorem) v tomhle článku.

1. Kdo je vlastně vegetarián?
V dnešní době si lidé vymýšlejí nové a nové odvětví vegetariánství a další nové a nové já už vlastně nevím co. Lidé si zakládají odvětví jen proto, aby pomyslně někam patřili. Když už ráda jím ryby a mořské plody, proč nevytvořím novou skupinu, abych někam patřila a abych pak mohla říct, že jsem… Takhle to asi vypadá dnes. A víte co? Odpovědět na otázku "Kdo je vlastně vegetarián?" je nemožné. Kdo se v dnešní společnosti může považovat za vegetariána? Stejně za týden přejde na frutariánství a neřeší to. Podle mě člověk, který je vegetarián neexistuje. Pouze patří do nějaké podskupiny, rodu, čeledi, podčeledi…

2. Proč vzniklo vegetariánství?
Upřímně? Nevím. Ah… vlastně si vzpomínám. Tahle skupina vznikla proto, aby podpořila lidi k tomu, aby nejedli ty chlupaté kožíšky. A víte co? Vegetariánství si vlastně samo sobě odporuje. Většina vegetariánů ještě podporuje nějakou nadaci proto, aby se netestovalo na zvířatech. A co takhle (obracím se k vegetariánům) se zamyslet nad VĚTŠÍM problémem než je tohle? Zamyslete se… vidíte v televizi týrané dítě, které bylo 10 let zneužíváno a nakonec zemřelo, většina z vás si řekne, že by bylo lepší, aby zemřelo, lépe řečeno aby to vůbec nezažilo, tím pádem zemřelo. Teď si znovu přečtěte nadpis "slepice pro vajíčka netrpí". Proč vegetariáni podporují nadace na zrušení testování na zvířatech a jedí vajíčka a živočišné produkty? Slepice žije několik let v kleci o velikosti 20x20x20 cm a "produkuje" vajíčka, myslíte si, že by nebylo lepší, aby ta slepice tohle nezažila? Tím pádem raději zemřela při porodu, jaká je kvalita jejího života? Proč nad tímhle vegetariáni nepřemýšlí? Myslím, že vegetariáni by se měli zamyslet nad více věcmi než je "jen" tato.

3. Co je ten VĚTŠÍ problém?
Nevím, zda máte nějaký naučný program (Spektrum, National Geographic, Discovery Channel apod.). V tomto odstavci chci zdůraznit jednu věc, která je určitě k zamyšlení. Když už jste těmi vegetariány a jste proto aby se zvířata nezabíjela, tak se vás chci zeptat, pomysleli jste někdy na někoho jiného než na ty zvířata? Myslíte si, že zvířata jsou to jediné co má právo žít? Nechci zde podotýkat děti z afriky, ale i o těch by se dalo napsat "pár" řádků. Mluvím zde o lidech, kteří to vámi nesnášené maso zpracovávají. A to je ten mnohem VĚTŠÍ problém, než je to, že si nekoupíte kuře v obchodě. O tomhle problému jsem se dozvěděla právě z jednoho naučného pořadu, kde lidé, kteří si neváží toho, co mají jedou do zemích třetího věta a pracují v těhlech továrnách. Taky tam říkají, proč litují jen ty kuřata a ne ty lidi. Možná trochu sobecké, říkáte si, co je komu po lidech, co tam pracují. Ty tam pracují dobrovolně, chudinky zvířata co oni zaživa je tam mučí. Lidi probuďte se! Ty lidi pracují ani ne za dolar denně a většina (žen) 4/5 peněz posílá domů na uživení dítěte. Když se přestanou zabíjet zvířata, továrny se zavřou a tisíce lidí budou bez práce. Ale já vím, že většině vegetariánům je tohle jedno, ale tak když chcete.

4. Existuje polo-vegetarián?
Ne! Ne! Ne! A NE! To že nejím hovězí hned neznamená že jsem polo-vegetarián. Kdybychom to brali takhle tak 7 miliard (ano přeučte se z 6 na 7) na světě jsou polo-vegetariáni. Několik tisíc lidí by sice snědlo všechno maso, to znamená velrybí, myší, klokaní, koňské apod. Pro normální lidi nemyslitelné, ale co těch zbylých 6 999 999 000? To jsou polo-vegetariáni? Lidi zapomeňte na to a nevměšujte se do zbytečných skupin jen proto, abyste někam "patřili". Je to na nic.

5. Má vegetariánství smysl?
Neptejte se mě, ale vegetariána. Vegetarián nikdy nepochopí zápory a normální člověk nikdy nepochopí ty klady, jak už jste jistě slyšeli v jiné verzi. Vegetariánství má jistě smysl. Ušetříte tím život několik nevinných zvířátek. Je to jen a jen na vás jak se rozhodnete.

6. Je ryba v žebříčku vegetariánů maso?
Toť otázka. Zase jsme skončili u těch druhů a čeledí vegetariánství. Ryby jsou maso, ať chcete nebo ne. Kolikrát je s nimi zacházeno tak jako by neměli cítit bolest.

7.Vegeteriánství nebo veganství?
Z mého pohledu jednoznačně veganství. Vegetariánstvím vlastně dokážeš jen to, že ti není jedno, jestli se zvířata zabíjejí, ale je ti jedno jestli jsou drženi v klecích pro jejich produkty. Veganům to ale jedno není. Kdybych to měla shrnout veganové jsou o 10 let napřed od vegetariánů.

A nakonec proč jsem vlastně psala tento článek? Samozřejmě proto, abych jako každý jiný vyjádřila svůj názor. Já vám ten váš neberu, tak vy mi neberte ten můj ;-)
 


Komentáře

1 Ayamee Ayamee | Web | 9. března 2011 v 20:40 | Reagovat

Ja vlastne celkom nechápem, prečo vegetariáni "môžu" jesť ryby. Vegetariánom predsa ide o to nejesť zvieratá... A ryba je čo, ak nie zviera? Rastlina?

2 Jana Jana | 9. března 2011 v 20:52 | Reagovat

Jen otázka, kolik vegetariánů znáš? :) Z toho článku by člověk řekl, že ne mnoho. Leda, co jsi vyčetla tady z jiných blogů, či od nějakých hloupých holek ve třídě. :)
Navíc vždycky, ať už mluvíš naprosto o čemkoliv, je potřeba rozlišit lidi, kteří dělají něco z jistého pozerství, a lidi, kteří to se svým postavením myšlejí vážně. Nepleť si tyto dva mezi sebou, nehaž vše do jednoho pytle. Ať už se jedná o cokoliv, každý na to má jiný názor. Sama na to poukazuješ. ;)

3 Jana Jana | 9. března 2011 v 20:57 | Reagovat

[1]: Co já slyšela, ryby nemají emoce - necítí smutek, radost, zoufalství... - vnímají pouze instinkty. Zatímco savci všechno tohle vnímají, u savců je celkem i běžné míti deprese ap. U některých lidí tohle hraje především onu roli. :)

4 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 9. března 2011 v 20:58 | Reagovat

Mě osobně dost vadí ono členění na ty podkategorie.Je to hloupost, omluva svědomí , nic víc.Člověk chce být zajímavý, třeba vegetarián, ale miluje maso- tak proč si to jen nenazvat jinak že? A hned je z toho nový "styl".Pescopollovegetarián a podobné kraviny.Nelíbí se mi.Jde jen o to, že potom my jsme ti normální vegetariáni nějaká lůza nebo ne, díky těmhle pozérům.Jsem vegetariánka už pár let a dost mi tohle vadí.Ale je to každého věca tyhle to obvykle přejde...

5 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 9. března 2011 v 21:00 | Reagovat

Prosím povol můj komentář byl vyhlášen, jako spam..

[1]: vegetarián, jako takový ryby nejí! To je zase jen nějaká úžasná podkategorie- která do vegetariánství vlastně nepatří.Ryba je živý organizmus, dýchá, hýbe se, tudíž žije a tudíž je to zvíře.Žádná věda...

6 Brita Brita | E-mail | Web | 9. března 2011 v 21:58 | Reagovat

Myšlenka, že ryba není maso, pochází od křesťanů. O půstu by se nemělo jíst maso a tak se jedly ryby. S vegetariánstvím jako takovým to bylo jen smíšené, aby se ti, co se pro vegetariánství rozhodli, ale "nežijí pro to" měli na co vymlouvat.
Já osobně maso jím, pro jistotu však nad minulostí mého oběda nepřemýšlím.
Myslím, že vegetariánství, podobně jako mnoho jiných "hnutí" (pardon, nevím, jak to vyjádřit jinak) sešlo z cesty. Ti, kteří to berou jako otázku módy, prostě vegetariáni nejsou a nikdy nebudou, protože to je hlavně o smýšlení. Někdo s přístupem "nejíst maso je IN" je s prominutím plebs. Těch, kteří jsou vedení myšlenkou "zvířata jsou živé bytosti a jako takové by to bylo jako jíst svého bratrance" a opravdu na ta zvířata myslí, si vážím.
Pravděpodobně se však masa vzdát nedokážu. Už z toho důvodu, že jednou všechno bezmasé v lednici dojde a já budu mít hlad...jako obvykle. :D

7 Lady December Lady December | Web | 9. března 2011 v 22:02 | Reagovat

[1]:Já tedy nejsem vegetarián a už vůbec ne odborník. Ale jana má pravdu v tom, že ryby nemají emoce, jelikož nemají zvrásněný mozek jako třeba savci...Využívají mozek jen na základní instinkty a životní potřeby obecně. Možná proto jsou tak brané, i když mi to přijde hrozné. Když potkáme psychopata(člověk nemocný, pro kterého není možné milovat, mít rád aj.) tak ho přeci nebudeme strkat někam kam nepatří jenom proto že má tenhle handicap...Nevím, celkově mi to přijde jako strašně složité téma...jsou tu pro a proti a dalo by se na tohle téma diskutovat dlouho dobu...

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. března 2011 v 22:11 | Reagovat

Tenhle článek se mi velmi líbí!

9 Naty Naty | Web | 10. března 2011 v 3:00 | Reagovat

Vegetariánství je životní styl stravování. Je mi upřímně jedno, co jíš. Nezapomínej na to, že roste procento obézních a to všude ve světě. Čím to asi bude. Mne vegetariáni ze židle nezvedají jako třeba alkoholici a kuřáci.

10 Naty Naty | Web | 10. března 2011 v 3:03 | Reagovat

Mimochodem jedna moje známá je vegetarián a do svého jídelníčku musela zařadit ryby a ptáš-li se proč? Tak proto, že má nemocnou štítnou žlázu. Tvoje názory, promiň, považuju za mylné.

11 ketly ketly | Web | 11. března 2011 v 20:04 | Reagovat

[10]: Já sama mám taky kamarádku vegetariánku. Mě jen na vegetariánství jako !stylu! (ne na vegetariánech) vadí to, že tu vlastně záleží jen na tom jestli zvířata budou nebo nebudou žít nezáleží tu na tom jak budou žít. Ano, ale já jsem se v tomto článku zaměřila spíše na životní styl než na vegetariána jako člověka. Samozřejmě exitují vyjímky, které jsou podmíněny zdravotním stavem a nařízením lékaře.

[2]: Pžiznávám se, že do pěti bych nenapočítala. ;-) Chápu, že lidé to dělají hlavně protože chtějí zachránit zvířata, někteří ze zdravotních důvodů. Já jsem se tu, ale snažila zvýraznit to na co vegetariánství (styl) nemyslí.

[5]:
[1]: Ano to, že "vegetariáni" ryby nejí, to je opravdu nějaké další úžasná podkategorie. Jen mě prostě napadl tento nápad, chtěla jsem zde napsat o rybách.

12 Netty Netty | 30. března 2011 v 19:19 | Reagovat

Souhlasím,až na ty vegany,ti mi přijdou narozdíl od vegetariánů už totálně mimo,protože mi nepřijde normální nejíst ani vejce a takové věci..je to dost nezdravé a samo o sobě pitomé:-)

13 Tom Tom | 12. března 2012 v 12:03 | Reagovat

Ahojte, pokud nekdo z vegetarianu ji maso ze zdravotnich duvodu, tak pak pro nej bohuzel nemuze byt povazovan za vegetariana ikdyz by opravdu chtel. A to dokazuje jen jedno, že zatim nejsme schopni nahradit maso necim jinym stejne kvalitnim jak chutove tak obsahem ikdyz nekteri predevsim ze strany vegetarianu jsou to schopni tvrdit, ze lze. Pro mne je prednejsi moje zdravi a kvalita zivota tak jako pro tu vegetarianku co musi jist rybi maso ze zdravotnich duvodu. Az takovi lide nebudou jist to maso, ktere potrebuji a budou nato treba umirat nebo minimalne trpet, tak ja prestanu taky jist maso a budu taky pomalu umirat a trpet, ze nemohu jist maso! ;-)

14 veru veru | 15. března 2013 v 20:34 | Reagovat

Nemam vubec nic proti vegetarianum a ani veganum! Jsem rada,ze je nas cim dal tim vic co neji maso,je nezdravy a nesnasim zabijeni.miluju zvirata! Proto je nejim.a obdivuji vegabstvi,podle mne jim vic zalezi na zviratech nez vegetarianum!Uz se k tomu ucim taky. My zvirata nepotrebujeme jist.uz jsme dost vyspeli na to jist a trapit zbohy tvory.
Vybornej dokument pozemstane.

15 dlouholeta veganka dlouholeta veganka | 27. dubna 2014 v 15:07 | Reagovat

Různé kategorie vegetariánství jsou vtipné, ale nepřijde mi to tak zásadní. Já osobně vegetariánství vnímám jako cestu k menšímu utrpení zvířat. Navíc pokud člověk žije na venkově, tak se dají sehnat domácí vajíčka, která sice způsobují zvířatům nějaké utrpení, ale menší, než ve velkochovech. Pro mě je veganství dost náročná cesta a ne každý je schopný jí dlouhodobě zvládnout třeba víc jak dvacet let. Víc jak před deseti lety jsem se stala vegankou - samozřejmně z etického hlediska spolu s pár kamarády. Tenkrát jsem ještě neměla přístup k netu a ani k objektivním knižním informacím. Slavná středoškolská skripta biologie hlásala, že vitamín B12 se tvoří ve střevech a že ho člověk nemusí přijímat ze stravy :-( Dneska už vím, že je to kravina a vegan si ho musí doplňovat ze stravního doplńku )bakteriálního původu. O vápníku jsem se mylně dočetla (v různých pseudočláncích), že je z rostlinné stravy snáž vstřebatelný a mléko odvápňuje (to je taky nemysl).Nedostatek vitamínu B12 a vápníku jsem poznala na vlastní kůži...nic moc. Ne že bych musela kvůli zdravotním potížím jít do nemocnice, ale dost dlouho mi trvalo najít si svůj relativně lepší způsob stravování. Například jsem zjistila, že po margarínu typu Flora je mi po delší době špatně apod. Co se týče těhotenství ..jsou ženy, které to zvládnou, ale jejich minimum a sama bych to nedoporučovala.
Pak je samozřejmně sociální stránka věci...v rodině dokáže změna stravy nadělat dost nepříjemností a chce to kompromisy na obou stranách.
   Pak je tady pár věcí, které mluví proti veganství. Například palmový tuk, který je možná rostlinný ale veganský rozhodně není, protože na jeho produkci padne spousta pralesa, zvířat (opic) a místním lidem narušuje životy. Myslím si, že domácí máslo je v tomhle směru nesrovnatelně lepší. Do vegankých produktů (samozřejmně nejen do nich) se palmový tuk velmi často dává. Dále je tu sója: po světě kolují dva názory. 1. je zdraví prospěšná 2. je pro člověka zdraví škodlivá. A teď si vyberte :-( Navíc existuje tlak společností typu Monsanto, aby co nejvíc sóji bylo GMO....O sporných otázkách kolem veganství by se dalo dost diskutovat.
Veganství fandím, jen jsem chtěla naznačit, že nic není černobílé.

16 Martina Martina | E-mail | 19. ledna 2016 v 11:09 | Reagovat

asi to nemáš v hlavě v pořádku, co? Takový lidé mě vážně dokážou s prominutím nasrat. Ano jsem pescopollovegetarián ( hejty do mě) ale to co si napsala je totální kravina..... asi moc takových lidí neznáš co, že soudíš... mimochodem není to snad každýho věc? odpověd zní: ano! a že chtějí být něčím zajímavý? Aha no.... já jen že vegetariáni nepotporijí zabíjení zvířat k pozdější konzumaci. Proč? protože je to živý tvor.... Takže než něco napíšeš, zjisti si o tom něco víc a poptej se vegetariánu jaký k tomu mají důvod.....

17 matcha matcha | 28. ledna 2017 v 13:39 | Reagovat

:-!  O_O...to jsou fakt hlody

18 Nathaznip Nathaznip | E-mail | 20. dubna 2017 v 22:26 | Reagovat

kamagra
http://viagra-withoutdoctor.com - viagra without doctor prescription
  generic name for viagra
<a href="http://viagra-withoutdoctor.com">viagra without prescription
</a> - viagra dosage when to take usergroups
viagra from canada daily my settings

19 Larrytix Larrytix | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 21:56 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>online casino</a> guide

20 RomeztFrind RomeztFrind | E-mail | 26. března 2018 v 21:07 | Reagovat

viagra prices canada login
http://xlviagragtr.com - herb viagra for sale
  viagra online profile
<a href="http://xlviagragtr.com">viagra for sale cheap
</a> - powered by drupal viagra
viagra more:drug_interactions

21 Albertheeds Albertheeds | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:19 | Reagovat

The men's prostate is a vital section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most forms of prostate infection. It is brought on by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections originating from the rest of the body. A patient may feel testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to create the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some of the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that several ejaculations a week will assist to prevent prostate cancer.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef weekly will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to adopt to ensure a wholesome prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must go for prostate examination at least one time a year.

22 AAssogslam AAssogslam | E-mail | Web | 28. července 2018 v 4:03 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-rythme-cardiaque/

23 AKillNuari AKillNuari | E-mail | Web | 23. září 2018 v 17:32 | Reagovat

Compression  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  age votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang par  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-lyon/

24 Jozephshich Jozephshich | E-mail | 25. září 2018 v 1:00 | Reagovat

ed cream
http://pharmshop-online.org - generic cialis
  cialis 20 mg 4 tablet replies
<a href="http://pharmshop-online.org">generic cialis
</a> - cialis coupons for walgreens my groups
trackback skriv en kommentar cialis

25 RozerBes RozerBes | E-mail | 1. listopadu 2018 v 23:37 | Reagovat

article writers needed
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>custom writing
</a>  buy cheap essays
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">essay writing service
</a> - help research paper
write my book report for me

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.