Když ryba není maso, slepice za vajíčka netrpí a lidé nemusejí mít práci

9. března 2011 v 20:21 | Ketly* |  Články na téma
Předem upozorňuju, že v tomto článku se budu mírně (fajn tak hodně) navážet do vegetariánů. Jednoduše si vytvořím vlnu a sjedu ji. Osobně nemám nic proti lidem, kteří jsou vegetariáni. Proto se na mě za tento článek nezlobte. Vyjádřím svoje myšlenky a pocity na toto téma, a to DOST upřímně.

Kdo je vlastně vegetarián? Proč vzniklo vegetariánství? A proč se lidi neustále vymlouvají?
Tolik otázek by si normální člověk položil ve světě 21. století. Na všechny tyto otázky a na mnohé další odpovím (ať už pravdivým nebo jen mým laickým názorem) v tomhle článku.

1. Kdo je vlastně vegetarián?
V dnešní době si lidé vymýšlejí nové a nové odvětví vegetariánství a další nové a nové já už vlastně nevím co. Lidé si zakládají odvětví jen proto, aby pomyslně někam patřili. Když už ráda jím ryby a mořské plody, proč nevytvořím novou skupinu, abych někam patřila a abych pak mohla říct, že jsem… Takhle to asi vypadá dnes. A víte co? Odpovědět na otázku "Kdo je vlastně vegetarián?" je nemožné. Kdo se v dnešní společnosti může považovat za vegetariána? Stejně za týden přejde na frutariánství a neřeší to. Podle mě člověk, který je vegetarián neexistuje. Pouze patří do nějaké podskupiny, rodu, čeledi, podčeledi…

2. Proč vzniklo vegetariánství?
Upřímně? Nevím. Ah… vlastně si vzpomínám. Tahle skupina vznikla proto, aby podpořila lidi k tomu, aby nejedli ty chlupaté kožíšky. A víte co? Vegetariánství si vlastně samo sobě odporuje. Většina vegetariánů ještě podporuje nějakou nadaci proto, aby se netestovalo na zvířatech. A co takhle (obracím se k vegetariánům) se zamyslet nad VĚTŠÍM problémem než je tohle? Zamyslete se… vidíte v televizi týrané dítě, které bylo 10 let zneužíváno a nakonec zemřelo, většina z vás si řekne, že by bylo lepší, aby zemřelo, lépe řečeno aby to vůbec nezažilo, tím pádem zemřelo. Teď si znovu přečtěte nadpis "slepice pro vajíčka netrpí". Proč vegetariáni podporují nadace na zrušení testování na zvířatech a jedí vajíčka a živočišné produkty? Slepice žije několik let v kleci o velikosti 20x20x20 cm a "produkuje" vajíčka, myslíte si, že by nebylo lepší, aby ta slepice tohle nezažila? Tím pádem raději zemřela při porodu, jaká je kvalita jejího života? Proč nad tímhle vegetariáni nepřemýšlí? Myslím, že vegetariáni by se měli zamyslet nad více věcmi než je "jen" tato.

3. Co je ten VĚTŠÍ problém?
Nevím, zda máte nějaký naučný program (Spektrum, National Geographic, Discovery Channel apod.). V tomto odstavci chci zdůraznit jednu věc, která je určitě k zamyšlení. Když už jste těmi vegetariány a jste proto aby se zvířata nezabíjela, tak se vás chci zeptat, pomysleli jste někdy na někoho jiného než na ty zvířata? Myslíte si, že zvířata jsou to jediné co má právo žít? Nechci zde podotýkat děti z afriky, ale i o těch by se dalo napsat "pár" řádků. Mluvím zde o lidech, kteří to vámi nesnášené maso zpracovávají. A to je ten mnohem VĚTŠÍ problém, než je to, že si nekoupíte kuře v obchodě. O tomhle problému jsem se dozvěděla právě z jednoho naučného pořadu, kde lidé, kteří si neváží toho, co mají jedou do zemích třetího věta a pracují v těhlech továrnách. Taky tam říkají, proč litují jen ty kuřata a ne ty lidi. Možná trochu sobecké, říkáte si, co je komu po lidech, co tam pracují. Ty tam pracují dobrovolně, chudinky zvířata co oni zaživa je tam mučí. Lidi probuďte se! Ty lidi pracují ani ne za dolar denně a většina (žen) 4/5 peněz posílá domů na uživení dítěte. Když se přestanou zabíjet zvířata, továrny se zavřou a tisíce lidí budou bez práce. Ale já vím, že většině vegetariánům je tohle jedno, ale tak když chcete.

4. Existuje polo-vegetarián?
Ne! Ne! Ne! A NE! To že nejím hovězí hned neznamená že jsem polo-vegetarián. Kdybychom to brali takhle tak 7 miliard (ano přeučte se z 6 na 7) na světě jsou polo-vegetariáni. Několik tisíc lidí by sice snědlo všechno maso, to znamená velrybí, myší, klokaní, koňské apod. Pro normální lidi nemyslitelné, ale co těch zbylých 6 999 999 000? To jsou polo-vegetariáni? Lidi zapomeňte na to a nevměšujte se do zbytečných skupin jen proto, abyste někam "patřili". Je to na nic.

5. Má vegetariánství smysl?
Neptejte se mě, ale vegetariána. Vegetarián nikdy nepochopí zápory a normální člověk nikdy nepochopí ty klady, jak už jste jistě slyšeli v jiné verzi. Vegetariánství má jistě smysl. Ušetříte tím život několik nevinných zvířátek. Je to jen a jen na vás jak se rozhodnete.

6. Je ryba v žebříčku vegetariánů maso?
Toť otázka. Zase jsme skončili u těch druhů a čeledí vegetariánství. Ryby jsou maso, ať chcete nebo ne. Kolikrát je s nimi zacházeno tak jako by neměli cítit bolest.

7.Vegeteriánství nebo veganství?
Z mého pohledu jednoznačně veganství. Vegetariánstvím vlastně dokážeš jen to, že ti není jedno, jestli se zvířata zabíjejí, ale je ti jedno jestli jsou drženi v klecích pro jejich produkty. Veganům to ale jedno není. Kdybych to měla shrnout veganové jsou o 10 let napřed od vegetariánů.

A nakonec proč jsem vlastně psala tento článek? Samozřejmě proto, abych jako každý jiný vyjádřila svůj názor. Já vám ten váš neberu, tak vy mi neberte ten můj ;-)
 


Komentáře

1 Ayamee Ayamee | Web | 9. března 2011 v 20:40 | Reagovat

Ja vlastne celkom nechápem, prečo vegetariáni "môžu" jesť ryby. Vegetariánom predsa ide o to nejesť zvieratá... A ryba je čo, ak nie zviera? Rastlina?

2 Jana Jana | 9. března 2011 v 20:52 | Reagovat

Jen otázka, kolik vegetariánů znáš? :) Z toho článku by člověk řekl, že ne mnoho. Leda, co jsi vyčetla tady z jiných blogů, či od nějakých hloupých holek ve třídě. :)
Navíc vždycky, ať už mluvíš naprosto o čemkoliv, je potřeba rozlišit lidi, kteří dělají něco z jistého pozerství, a lidi, kteří to se svým postavením myšlejí vážně. Nepleť si tyto dva mezi sebou, nehaž vše do jednoho pytle. Ať už se jedná o cokoliv, každý na to má jiný názor. Sama na to poukazuješ. ;)

3 Jana Jana | 9. března 2011 v 20:57 | Reagovat

[1]: Co já slyšela, ryby nemají emoce - necítí smutek, radost, zoufalství... - vnímají pouze instinkty. Zatímco savci všechno tohle vnímají, u savců je celkem i běžné míti deprese ap. U některých lidí tohle hraje především onu roli. :)

4 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 9. března 2011 v 20:58 | Reagovat

Mě osobně dost vadí ono členění na ty podkategorie.Je to hloupost, omluva svědomí , nic víc.Člověk chce být zajímavý, třeba vegetarián, ale miluje maso- tak proč si to jen nenazvat jinak že? A hned je z toho nový "styl".Pescopollovegetarián a podobné kraviny.Nelíbí se mi.Jde jen o to, že potom my jsme ti normální vegetariáni nějaká lůza nebo ne, díky těmhle pozérům.Jsem vegetariánka už pár let a dost mi tohle vadí.Ale je to každého věca tyhle to obvykle přejde...

5 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 9. března 2011 v 21:00 | Reagovat

Prosím povol můj komentář byl vyhlášen, jako spam..

[1]: vegetarián, jako takový ryby nejí! To je zase jen nějaká úžasná podkategorie- která do vegetariánství vlastně nepatří.Ryba je živý organizmus, dýchá, hýbe se, tudíž žije a tudíž je to zvíře.Žádná věda...

6 Brita Brita | E-mail | Web | 9. března 2011 v 21:58 | Reagovat

Myšlenka, že ryba není maso, pochází od křesťanů. O půstu by se nemělo jíst maso a tak se jedly ryby. S vegetariánstvím jako takovým to bylo jen smíšené, aby se ti, co se pro vegetariánství rozhodli, ale "nežijí pro to" měli na co vymlouvat.
Já osobně maso jím, pro jistotu však nad minulostí mého oběda nepřemýšlím.
Myslím, že vegetariánství, podobně jako mnoho jiných "hnutí" (pardon, nevím, jak to vyjádřit jinak) sešlo z cesty. Ti, kteří to berou jako otázku módy, prostě vegetariáni nejsou a nikdy nebudou, protože to je hlavně o smýšlení. Někdo s přístupem "nejíst maso je IN" je s prominutím plebs. Těch, kteří jsou vedení myšlenkou "zvířata jsou živé bytosti a jako takové by to bylo jako jíst svého bratrance" a opravdu na ta zvířata myslí, si vážím.
Pravděpodobně se však masa vzdát nedokážu. Už z toho důvodu, že jednou všechno bezmasé v lednici dojde a já budu mít hlad...jako obvykle. :D

7 Lady December Lady December | Web | 9. března 2011 v 22:02 | Reagovat

[1]:Já tedy nejsem vegetarián a už vůbec ne odborník. Ale jana má pravdu v tom, že ryby nemají emoce, jelikož nemají zvrásněný mozek jako třeba savci...Využívají mozek jen na základní instinkty a životní potřeby obecně. Možná proto jsou tak brané, i když mi to přijde hrozné. Když potkáme psychopata(člověk nemocný, pro kterého není možné milovat, mít rád aj.) tak ho přeci nebudeme strkat někam kam nepatří jenom proto že má tenhle handicap...Nevím, celkově mi to přijde jako strašně složité téma...jsou tu pro a proti a dalo by se na tohle téma diskutovat dlouho dobu...

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. března 2011 v 22:11 | Reagovat

Tenhle článek se mi velmi líbí!

9 Naty Naty | Web | 10. března 2011 v 3:00 | Reagovat

Vegetariánství je životní styl stravování. Je mi upřímně jedno, co jíš. Nezapomínej na to, že roste procento obézních a to všude ve světě. Čím to asi bude. Mne vegetariáni ze židle nezvedají jako třeba alkoholici a kuřáci.

10 Naty Naty | Web | 10. března 2011 v 3:03 | Reagovat

Mimochodem jedna moje známá je vegetarián a do svého jídelníčku musela zařadit ryby a ptáš-li se proč? Tak proto, že má nemocnou štítnou žlázu. Tvoje názory, promiň, považuju za mylné.

11 ketly ketly | Web | 11. března 2011 v 20:04 | Reagovat

[10]: Já sama mám taky kamarádku vegetariánku. Mě jen na vegetariánství jako !stylu! (ne na vegetariánech) vadí to, že tu vlastně záleží jen na tom jestli zvířata budou nebo nebudou žít nezáleží tu na tom jak budou žít. Ano, ale já jsem se v tomto článku zaměřila spíše na životní styl než na vegetariána jako člověka. Samozřejmě exitují vyjímky, které jsou podmíněny zdravotním stavem a nařízením lékaře.

[2]: Pžiznávám se, že do pěti bych nenapočítala. ;-) Chápu, že lidé to dělají hlavně protože chtějí zachránit zvířata, někteří ze zdravotních důvodů. Já jsem se tu, ale snažila zvýraznit to na co vegetariánství (styl) nemyslí.

[5]:
[1]: Ano to, že "vegetariáni" ryby nejí, to je opravdu nějaké další úžasná podkategorie. Jen mě prostě napadl tento nápad, chtěla jsem zde napsat o rybách.

12 Netty Netty | 30. března 2011 v 19:19 | Reagovat

Souhlasím,až na ty vegany,ti mi přijdou narozdíl od vegetariánů už totálně mimo,protože mi nepřijde normální nejíst ani vejce a takové věci..je to dost nezdravé a samo o sobě pitomé:-)

13 Tom Tom | 12. března 2012 v 12:03 | Reagovat

Ahojte, pokud nekdo z vegetarianu ji maso ze zdravotnich duvodu, tak pak pro nej bohuzel nemuze byt povazovan za vegetariana ikdyz by opravdu chtel. A to dokazuje jen jedno, že zatim nejsme schopni nahradit maso necim jinym stejne kvalitnim jak chutove tak obsahem ikdyz nekteri predevsim ze strany vegetarianu jsou to schopni tvrdit, ze lze. Pro mne je prednejsi moje zdravi a kvalita zivota tak jako pro tu vegetarianku co musi jist rybi maso ze zdravotnich duvodu. Az takovi lide nebudou jist to maso, ktere potrebuji a budou nato treba umirat nebo minimalne trpet, tak ja prestanu taky jist maso a budu taky pomalu umirat a trpet, ze nemohu jist maso! ;-)

14 veru veru | 15. března 2013 v 20:34 | Reagovat

Nemam vubec nic proti vegetarianum a ani veganum! Jsem rada,ze je nas cim dal tim vic co neji maso,je nezdravy a nesnasim zabijeni.miluju zvirata! Proto je nejim.a obdivuji vegabstvi,podle mne jim vic zalezi na zviratech nez vegetarianum!Uz se k tomu ucim taky. My zvirata nepotrebujeme jist.uz jsme dost vyspeli na to jist a trapit zbohy tvory.
Vybornej dokument pozemstane.

15 dlouholeta veganka dlouholeta veganka | 27. dubna 2014 v 15:07 | Reagovat

Různé kategorie vegetariánství jsou vtipné, ale nepřijde mi to tak zásadní. Já osobně vegetariánství vnímám jako cestu k menšímu utrpení zvířat. Navíc pokud člověk žije na venkově, tak se dají sehnat domácí vajíčka, která sice způsobují zvířatům nějaké utrpení, ale menší, než ve velkochovech. Pro mě je veganství dost náročná cesta a ne každý je schopný jí dlouhodobě zvládnout třeba víc jak dvacet let. Víc jak před deseti lety jsem se stala vegankou - samozřejmně z etického hlediska spolu s pár kamarády. Tenkrát jsem ještě neměla přístup k netu a ani k objektivním knižním informacím. Slavná středoškolská skripta biologie hlásala, že vitamín B12 se tvoří ve střevech a že ho člověk nemusí přijímat ze stravy :-( Dneska už vím, že je to kravina a vegan si ho musí doplňovat ze stravního doplńku )bakteriálního původu. O vápníku jsem se mylně dočetla (v různých pseudočláncích), že je z rostlinné stravy snáž vstřebatelný a mléko odvápňuje (to je taky nemysl).Nedostatek vitamínu B12 a vápníku jsem poznala na vlastní kůži...nic moc. Ne že bych musela kvůli zdravotním potížím jít do nemocnice, ale dost dlouho mi trvalo najít si svůj relativně lepší způsob stravování. Například jsem zjistila, že po margarínu typu Flora je mi po delší době špatně apod. Co se týče těhotenství ..jsou ženy, které to zvládnou, ale jejich minimum a sama bych to nedoporučovala.
Pak je samozřejmně sociální stránka věci...v rodině dokáže změna stravy nadělat dost nepříjemností a chce to kompromisy na obou stranách.
   Pak je tady pár věcí, které mluví proti veganství. Například palmový tuk, který je možná rostlinný ale veganský rozhodně není, protože na jeho produkci padne spousta pralesa, zvířat (opic) a místním lidem narušuje životy. Myslím si, že domácí máslo je v tomhle směru nesrovnatelně lepší. Do vegankých produktů (samozřejmně nejen do nich) se palmový tuk velmi často dává. Dále je tu sója: po světě kolují dva názory. 1. je zdraví prospěšná 2. je pro člověka zdraví škodlivá. A teď si vyberte :-( Navíc existuje tlak společností typu Monsanto, aby co nejvíc sóji bylo GMO....O sporných otázkách kolem veganství by se dalo dost diskutovat.
Veganství fandím, jen jsem chtěla naznačit, že nic není černobílé.

16 Martina Martina | E-mail | 19. ledna 2016 v 11:09 | Reagovat

asi to nemáš v hlavě v pořádku, co? Takový lidé mě vážně dokážou s prominutím nasrat. Ano jsem pescopollovegetarián ( hejty do mě) ale to co si napsala je totální kravina..... asi moc takových lidí neznáš co, že soudíš... mimochodem není to snad každýho věc? odpověd zní: ano! a že chtějí být něčím zajímavý? Aha no.... já jen že vegetariáni nepotporijí zabíjení zvířat k pozdější konzumaci. Proč? protože je to živý tvor.... Takže než něco napíšeš, zjisti si o tom něco víc a poptej se vegetariánu jaký k tomu mají důvod.....

17 matcha matcha | 28. ledna 2017 v 13:39 | Reagovat

:-!  O_O...to jsou fakt hlody

18 Nathaznip Nathaznip | E-mail | 20. dubna 2017 v 22:26 | Reagovat

kamagra
http://viagra-withoutdoctor.com - viagra without doctor prescription
  generic name for viagra
<a href="http://viagra-withoutdoctor.com">viagra without prescription
</a> - viagra dosage when to take usergroups
viagra from canada daily my settings

19 Larrytix Larrytix | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 21:56 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>online casino</a> guide

20 RomeztFrind RomeztFrind | E-mail | 26. března 2018 v 21:07 | Reagovat

viagra prices canada login
http://xlviagragtr.com - herb viagra for sale
  viagra online profile
<a href="http://xlviagragtr.com">viagra for sale cheap
</a> - powered by drupal viagra
viagra more:drug_interactions

21 Albertheeds Albertheeds | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:19 | Reagovat

The men's prostate is a vital section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most forms of prostate infection. It is brought on by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections originating from the rest of the body. A patient may feel testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to create the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some of the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that several ejaculations a week will assist to prevent prostate cancer.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef weekly will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to adopt to ensure a wholesome prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must go for prostate examination at least one time a year.

22 AAssogslam AAssogslam | E-mail | Web | 28. července 2018 v 4:03 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-rythme-cardiaque/

23 AKillNuari AKillNuari | E-mail | Web | 23. září 2018 v 17:32 | Reagovat

Compression  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  age votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang par  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-lyon/

24 Jozephshich Jozephshich | E-mail | 25. září 2018 v 1:00 | Reagovat

ed cream
http://pharmshop-online.org - generic cialis
  cialis 20 mg 4 tablet replies
<a href="http://pharmshop-online.org">generic cialis
</a> - cialis coupons for walgreens my groups
trackback skriv en kommentar cialis

25 RozerBes RozerBes | E-mail | 1. listopadu 2018 v 23:37 | Reagovat

article writers needed
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>custom writing
</a>  buy cheap essays
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">essay writing service
</a> - help research paper
write my book report for me

26 Zerrytruby Zerrytruby | E-mail | 22. prosince 2018 v 12:07 | Reagovat

cbd products
http://cbdvapejuice1.com - cbd oil vape
  cbd starter kit
<a href="http://cbdvapejuice1.com">cbd vape juice
</a> - cbd vape starter kit
how long does cbd tincture stay in your system

27 Derickcyday Derickcyday | E-mail | Web | 27. ledna 2019 v 20:42 | Reagovat

Лучшие порно ролики в безукоризненном HD качестве ждут вашего внимания! <a href=http://rus-pornuha.com/>тут</a> готов порадовать каждого самыми горячими и сексуальными девушками в свежих видео от популярных студий. Мы отбираем только лучшее на просторах интернета, чтобы вы всегда могли наслаждаться просмотром качественного и сочного порно видео в любое время суток! Лучшее порно онлайн бесплатно. Смотрите порнуху и скачивайте секс видео без регистрации. Веселые потрахушки, которые ты сможешь понимать в многочисленных категориях <a href=http://rus-pornuha.com/tags/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB/>http://rus-pornuha.com/tags/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB/</a> нашего развратного сайта, должны не только порадовать тебя своим небывалым распутством. Они вдобавок постараются поднять тебе направление, демонстрируя высшую высота пошлости в достаточно милой манере. Ведь некоторый участники порно роликов, размещенных на нашем портале, получают блаженный кайф через своих спариваний, следовательно страсть улыбаются и веселятся. А следовательно, их задорное самочувствие должен передаться дрочерам, воеже те поняли, который трах, иногда, способен быть очень увлекательным и приятным. Это вполне возможно, несмотря для ту пятно и пошлость, которая царит в нем сообразно умолчанию, ведь, кажется, который иначе удовольствие не получить. Оказывается, весьма даже дозволительно познать, если расслабиться и отдаваться самому процессу совокупления с некоей долей юмора. Тогда в соитии будет превалировать везение, а возмездие позволит оргазмам зашкаливать и попадаться продолжительными. И это простой замечательно показывает сцепление должного настроя любовников на трах с тем, сколько затем происходит, прямо, в самом половом контакте. Совершенно это будет доступно тебе совершенно даром – в хорошем качестве и без регистрации, который должно максимально упростить дело слияния с происходящим похабством для экране монитора. Советуем тебе также добавить выше сайт к себе в закладки, дабы и дальше восторгаться отменной и увлекательной порнухой, не пропуская нуль нового из появившегося здесь. А в том, сколько новинок довольно предостаточно, мы точный уверены, ведь нам беспричинно хочется сделать из этого ресурса территория, где порно довольно властвовать над всем остальным. Присоединяйся и ты, для внести свой подходящий вклад в развитие порно <a href=http://rus-pornuha.com/tags/%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BC/>http://rus-pornuha.com/tags/%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BC/</a> портала и стань его активным и преданным пользователем!

28 AndrewAdeft AndrewAdeft | E-mail | Web | 5. února 2019 v 18:58 | Reagovat

У нас Вы имеете возможность созерцать порно онлайн с множества категорий. Большое состав порно видео вконец безвозмездно и без дополнительных регистраций. Новинки порно в хорошем качестве HD с ежедневными обновлениями! Выше портал посвящен лучшей порнухе рунета где круг может радоваться просмотром отборной порнухи только с компьютера беспричинно и с планшета сиречь телефона.

Рады приветствовать вас на нашем сайте <a href=http://pornogad.com/>http://pornogad.com/</a> - Когда хотите получить от порно наслаждение, то вам к нам. Наши разработчики постарались для приятного просмотра. Удобно просматривать сайт. Поставили колоссально покойный плеер ради просмотра. Ролики представленные на нашем сайте в HD качестве. Начинать очень изобилие порно чтобы вас, дорогие зрители. Избыток секс видео по разделам. Пожирать и красивое порно, и жёсткое ебалово и ебалка. Кто хочет посмотреть, не пожалеет. Для гурманов порно 365 мы приготовили сюрпризы в виде изнасилования и двойного проникновения, и еще ворох разнообразных видеороликов ради взрослых 18+

Представляем вам некоторые разделы http://pornogad.com/tags/%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D1%84/ которые представлены на нашем порно-сайте. Есть интересное американское порно с профессиональными порно актерами, а есть и наше русское порно, с красивыми актерами славянской внешности. Однако у нас также дозволительно встречать русское частное домашнее любительское порно видео в хорошем качестве. Перехватить деление с азиатками, с медсестрами, в клубе, зрелые, мамки, юные малолетки 18-летние. Омет роликов с инцестом, с милфами, лесби порно. Огромное мера разнообразных категорий. Дабы вам было удобно просматривать, зайдите в меню сайта, нажмите "категории" - выбирайте порно в hd 720, и смотрите что душа желает. Ужасно удобная навигация. Нарядный дизайн сайта страшно понравиться вам. Все доступно без сложностей. Выбор делается в один клик. Все сделано для приятного просмотра. Коли вы зарегистрируйте то сможете скачать порно нд качестве. У нас на сайте не простопорно24, а целое порно 365 дней в году ебалово и жёсткое порно в лучшем качестве.

Посмотрите новое порно 2019 года. Вам не приходится вбивать в поисковики окей гугл порно, яндекс порнуха. Постоянно уже вкушать на нашем сайте. Разработчики постарались создали ради весь удобства, освободили через нудного поиска. Лупить новейшее секс видеоролики. Зайдите и посмотрите новейшую клубничку. Вы давнымдавно не смотрели сцену про сын трахнул маму, тут заходите к нам. Трескать новое porno и изнасилованием и двойным проникновением. Самое что интересное, актеры не праздновали, а работали чтобы вас. И наша Власть не сидели сложа руки, работали не покладая рук. Донельзя изобилие представлено роликов с хорошем качестве через студии brazzers порно. Однако жесткое здесь. Посмотрите только залезает громадный часть в глотку телке и она захлебывается от такого противоественного проникновения. А видели 7 мужиков ебут одну малолетку в толпу, так вот это порево ганг банг xxx. Это совершенно реально дозволено увидеть здесь. Новая порнушка чтобы народа круг день 24 часа в сутки. Народ хватит смотреть порно вконтакте в плохом качестве, да ещё не анонимно. Смотреть порно видеоролики в hd хорошем качестве можно у нас и ещё бескорыстно и анонимно 100%. Голые дойки и жопы чтобы вас дрочеры! Нравится сайт? Заходите к нам каждый погода и дрочите по кд! =)

29 Kevintamma Kevintamma | E-mail | Web | 23. února 2019 v 20:04 | Reagovat

Приветствую тебя приятель на страницах сайта Лучшая Порнуха <a href=http://bestpornuha.com/>http://bestpornuha.com/</a>, где ты всегда можешь насладиться горячими видео роликами чтобы взрослых. Наша главенство ежедневный добавляет новость порно видео в hd качестве, чтобы ты мог с удовольствием подрочить для сексуальных девушек в самых извращённых позах.

Тогда мы собираем отборную порнуху и раскладываем ее по категориям ради удобного поиска и выбора, интересующего секс видео. Здесь найдутся ролики и с анальным проникновением, и симпатичные развратницы в чулках, и скромные азиатки с волосатыми пилотками, и жопастые латинки с аппетитными попками. В общем подобрать себе видео ради приятного век препровождения не составит труда.

Выключая выбора категории с качественным видео, дозволено отфильтровать ролики по порно студиям, которых на сайте в избытке. Из самых популярных позволительно выделить Insubordinate America, Brazzers, RealityKings, Conspire Skeet, Modern Sensations, Blacked, Vixen, 21Sextury, Nubiles, Passion-HD, Mofos, Babes, SexArt, X-Art, DDF Network, BangBros, 21Naturals, Wow Porn Girls, Jules Jordan, Digital Playground и некоторый другие.

Всегда это доступно тут круглосуточно ради всех желающих совершенно бесплатно. Каждое порно http://bestpornuha.com/rakom/ дозволительно не как посмотреть в режиме онлайн, однако и скачать на свое уклад, воеже радоваться просмотром без доступа в интернет.

30 Kevintamma Kevintamma | E-mail | Web | 24. února 2019 v 16:32 | Reagovat

Приветствую тебя друг для страницах сайта Лучшая Порнуха <a href=http://bestpornuha.com/>http://bestpornuha.com/</a>, где ты постоянно можешь насладиться горячими видео роликами ради взрослых. Наша первенство ежедневный добавляет новое порно видео в hd качестве, чтобы ты мог с удовольствием подрочить на сексуальных девушек в самых извращённых позах.

Тогда мы собираем отборную порнуху и раскладываем ее сообразно категориям ради удобного поиска и выбора, интересующего секс видео. Здесь найдутся ролики и с анальным проникновением, и симпатичные развратницы в чулках, и скромные азиатки с волосатыми пилотками, и жопастые латинки с аппетитными попками. В общем подобрать себе видео для приятного сезон препровождения не составит труда.

Выключая выбора категории с качественным видео, дозволительно отфильтровать ролики сообразно порно студиям, которых на сайте в избытке. Из самых популярных можно выделить Insubordinate America, Brazzers, RealityKings, Collaborate Skeet, Different Sensations, Blacked, Vixen, 21Sextury, Nubiles, Passion-HD, Mofos, Babes, SexArt, X-Art, DDF Network, BangBros, 21Naturals, Wow Porn Girls, Jules Jordan, Digital Playground и многие другие.

Все это доступно тут круглосуточно ради всех желающих вполне бесплатно. Каждое порно http://bestpornuha.com/rakom/ можно не только посмотреть в режиме онлайн, однако и скачать для свое конструкция, дабы восторгаться просмотром без доступа в интернет.

31 LarryHab LarryHab | E-mail | Web | 26. února 2019 v 10:56 | Reagovat

Заходи и смотри порно картинки на сайте <a href=http://pics-tube.com/>http://pics-tube.com/</a>: HD фото голых баб ради мобильного телефона, смартфона и планшета. Всегда новые фото, мириады разных сцен порно голых телок скачать бесплатно. Без регистрации. Весь фотографии девушек содержат интимные сцены с ними, чтобы каждого ценителя порно, трескать разные жанры: красотки с большими сиьками, жопами, писающие, сосущие, глотающие сперму, голые, мастурбирующие, анальное порно и тд... Безвыездно порно фото http://pics-tube.com/milf/ дозволительно скачать и рассматривать на телефоне сиречь планшете. Здесь сортируется и добавляется можество фотографий круг сутки, дабы вам не приходилось скучать. Уписывать свжее порно 2018 и 2019 года. Приходи для сайт и смотри. Порно фото БЕСПЛАТНО. Красивые секс фото для всех с дозволение 1080p. Здесь ввек уписывать голые девушки, которые с радостью разденуться и покажут весь свои интимные места и части тела. Бесплатное порнофото в качестве онлайн.

32 AbbasPak AbbasPak | E-mail | 27. února 2019 v 13:36 | Reagovat

A woman comes home late in the night and goes quietly in the bedroom. To her surprise, she sees male and female feet peeking out from under the blanket. Shocked and raging, she gets her baseball bat and beats and beats until all movement stops. After that she goes into the living room and sees her husband laying on the sofa. He turns to her half asleep: "Oh, you're home, darling. I'm afraid we have to sleep here tonight, My parents came for a surprise visit

33 Williamguh Williamguh | E-mail | Web | 27. února 2019 v 19:59 | Reagovat

Русский секс отличается своей эмоциональностью и дикой страстью, особенно, коли речь идёт про русское домашнее порно. Русские туман трахаются дома <a href=http://chastnoesex.com/porno/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B5%D0%B5/>http://chastnoesex.com/porno/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B5%D0%B5/</a> и снимают свои интимные зрелище на камеру чтобы себя иначе же умышленно для того, для выложить домашнее порно в онлайн. Отдельный порно ролик здесь пропитан пошлостью желаний любовников. Спонтанный внутренний секс с русской женой на кухне, глубокий минет в исполнении молодой русской подруги тож же групповое порно с пьяными друзьями для вписке, пионер анал русской красотки или секс неверность мужу в его присутствии - заботиться всё это домашнее русское порно видео вы можете для нашем сайте бесплатно.

Многие любители откровенного видео предпочитают лорнировать русское порно и только. Потому который возбужденные красивые девушки беспричинно зажигательно занимаются сексом, который эрекция присутствие просмотре наступает моментально. Разгоряченные красотки могут подставлять почти крепкие фаллосы мужиков не токмо бритые промежности, однако и раздвинут булки с огромным наслаждением. В русском порно дозволено все, чего один пожелает душа. Русским девкам <a href=http://chastnoesex.com/porno/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B5%D0%B5/>http://chastnoesex.com/porno/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5/</a> всего бы приходить до члена партнера, а там они покажут заправский мастер-класс горячего перепихона. Также и всегда видео с русскими бабенками такое горячее, что воззриться порно ролики хочется постоянно. Чуть бы еще и опять взглянуть, как милашки извиваются под напором мощных поршней или вылизывают пилотки благоприятель дружке.

34 Michealruh Michealruh | E-mail | Web | 28. února 2019 v 5:41 | Reagovat

Русское секс видео <a href=http://pornotubs.com/russkoe-video/>http://pornotubs.com/russkoe-video/</a> не может сравниться ни с каким больше, так как русские девушки и парни, женщины и мужчины навсегда искренни в своих ощущениях и желаниях. Ролики с их участием очень завораживающие, горячие, страстные. Русское видео является одним из наиболее популярных среди современных зрителей и буде ты тоже любишь наблюдать для россиянок, значит именно здесь найдешь именно то, что нужно. Смотри бесплатно русское порно видео, которое снимали любители горячего секса на природе, дома, в офисах <a href=http://pornotubs.com/russkoe-video/>http://pornotubs.com/volosatye-video/</a> и т.д. Наслаждайся и получай утешение скопом с героями.

35 Michealruh Michealruh | E-mail | Web | 28. února 2019 v 23:42 | Reagovat

Русское секс видео <a href=http://pornotubs.com/russkoe-video/>http://pornotubs.com/russkoe-video/</a> не может сравниться ни с каким больше, беспричинно как русские девушки и парни, женщины и мужчины навеки искренни в своих ощущениях и желаниях. Ролики с их участием безгранично завораживающие, горячие, страстные. Русское видео является одним из наиболее популярных между современных зрителей и когда ты тоже любишь заглядеться для россиянок, следовательно именно здесь найдешь именно то, который нужно. Смотри бескорыстно русское порно видео, которое снимали любители горячего секса на природе, дома, в офисах <a href=http://pornotubs.com/volosatye-video/>http://pornotubs.com/volosatye-video/</a> и т.д. Наслаждайся и получай отрада разом с героями.

36 Charlesnup Charlesnup | E-mail | Web | 1. března 2019 v 0:34 | Reagovat

<a href=http://pornotubs.com/>http://pornotubs.com/</a>  это настоящий рай для взрослых! Здесь представлен полный фаланга невероятных секс и порно видео. Здесь вы найдете грудастых порнозвезд, похотливых любительниц и других ошеломляющих моделей, только начинающих вербовать популярность. Их партнеры тоже хороши собой! Насладитесь прекрасным выбором горячих клипов ради взрослых, откройте ради себя непочатый новый земля качественного порно. Необразованный секс, анальный секс, молодые, зрелые, азиатки, большие груди и много-много других категорий http://pornotubs.com/u-ginekologa-video/ утолят вашу жажду качественного секса. Насладитесь множеством бесплатных порно видео, а также ежедневными обновлениями, ведь это принесет вам наслаждение и много нового удовольствия.

37 SamuelSpuby SamuelSpuby | E-mail | Web | 1. března 2019 v 18:30 | Reagovat

Между любителей экстрима в сексе ярый стиль – групповое порно фото <a href=http://pics-tube.com/dvoynoe-proniknovenie/>http://pics-tube.com/dvoynoe-proniknovenie/</a>. Один эти фото дают яркое представление о часть, ровно одну красотку ебут сразу в несколько отверстий мужественные парни, загоняя свои члены ей по самые яйца. Групповуха выделяется своим разнообразием сюжетов. Здесь пошлость главных героев граничит с непредсказуемостью и не имеет пределов. Групповой секс – это отличное времяпровождение развратной молодежи, которая не боится испытать чувства от соития тел друзей во время оргии с достатком спиртного и наличием желания быть выебанным во постоянно щели.

Безупречные тела с красивыми сиськами, длинные стройные ноги и плотные молодой задницы хотящие анального секса <a href=>http://pics-tube.com/anal/</a>. Вы смотрите раздел порно фото анального секса с женщинами и девушками, которые имеют красивые соблазнительные тела и упругие попы чтобы хорошего анала. Это лучшие самые сексуальные девушки с манящими попами. Эти попы так хороши, который мужчинам полюбиться вылизывать их полностью, пред бурным анальным сексом. Наслаждайтесь этими горячими порно фотографиями анального секса, и возвращайтесь отдельный погода после новыми впечатлениями!

38 Richardgaf Richardgaf | E-mail | Web | 15. března 2019 v 18:06 | Reagovat

Добро пожаловать на знаменитый порно сайт <a href=http://rus-pornuha.com/>rus-pornuha.com</a>, какой вмещает в себе колоссальное состав порно роликов хорошего качества. Чтобы того, чтобы насладиться нашими видео, вам не нуждаться будет регистрироваться и заниматься какие-либо смс, к тому же, просматривать любимое порно у нас вы можете точно платно, так и бесплатно. У нас имеется множество самых разнообразных популярных категорий, которые придутся по вкусу многим ценителям качественного порно.
Здесь уплетать очень распространенные разделы, такие только: Большие сиськи, Анал, Молодые 18, Зрелые женщины, Групповой секс и т.п., и те, которые пользуются популярностью лишь как у истинных фанатов: Гонзо порнуха, Ужасы порно, Лысые. Для нашем сайте молоденькие красотки и зрелые похотливые женщины ждут именно тебя! Они готовы продемонстрировать тебе всегда свое секс-мастерство, знание и покажут постоянно тонкости эротических развлечений. Хочешь посмотреть, как красивая девушка получает значительный член во влагалище? Сиречь, водиться может, тебя интересует только анальный секс? Возможно ты в поисках порно клипов, в которых представительницы прекрасного пола получают струйный оргазм? Все это и многое другое ты сможешь встречать для бесплатном порно сайте http://rus-pornuha.com/tags/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B8%D0%B5+%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%8B/.

39 Robertpoons Robertpoons | E-mail | Web | 3. dubna 2019 v 4:18 | Reagovat

Постоянно, кто любит просматривать порно инцест <a href=http://incest-ru.com/>incest-ru.com</a>, будут рады ознакомиться с роликами на этой страничке. Здесь дозволительно встречать разврат на всякий вкус, даже очень необычный и требовательный. Любители сочных и аппетитных мамок смогут залипать для видосы мамаши и сына, а те, который издревле уже лелеет фантазию о сексе с юный и сексуальной сестрой, могут осрамиться для соответствующем разделе. Люди, запечатленные на видео, не тратят эра на пустые размышления о книга, который близкородственные связи – это нечто очень плохое и неправильное, они просто трахаются и получают утеха через такого необычного сексуального эксперимента, причем, только норма, обе стороны остаются весь удовлетворенными! Если парочкам надоедает предаваться плотским утехам наперсник с другом, они идут дальше и начинают строить групповушки: брат приводит приятеля, чтобы вместе с ним трахнуть прелестную сестрицу, а прислуга является к сыну с подружкой и просит выебать наподобие следует их обеих. Впрочем, самые отвязные и развратные предпочитают http://incest-ru.com/tetya-i-plemyannik/ соответствовать групповушки, в которых принимают участие весь члены семьи. К счастью, подобные вакханалии нередко записываются для видео, и в результате мы с вами можем насладиться просмотром домашней порнушки для этом сайте!

40 Timothyrow Timothyrow | E-mail | Web | 25. května 2019 v 8:47 | Reagovat

Любите однако горяченькое? Тутто Вы по <a href=http://pornogad.com/>http://pornogad.com/</a> адресу! Наш ресурс заполнен новинками порно видео прежде краев! Мы выкладываем онлайн бесплатные секс ролики в HD качестве вдобавок накануне того, наподобие актриса успела проглотить. Наш сайт ежедневно обновляется эксклюзивными материалами, чтобы каждый желающий мог насладиться развратными звездами порно индустрии в любое время. Русские молоденькие девушки, жаждущие секса каждое мгновение мамочки, любительницы минета и анала откроют безвыездно свои тайны! Смело нажимай «sport» в своем телефоне тож компьютере и смотри даром http://pornogad.com/tags/%D0%9C%D0%B0%D0%BC%D0%B0+%D0%B8+%D1%81%D1%8B%D0%BD/ самое лучшее, новое и красивое порно видео в рунете онлайн.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.