Březen 2011

Je to opravdové odčinění?

23. března 2011 v 19:05 | Ketly* |  Články na téma
Většina lidí by si přála po nalezení těla mrtvé Aničky, aby vraha zabili. Ale je to opravdu dobrý nápad? Možná ano, možná ne.

V mnoha zemích světa, je trest smrti zaveden, ať už za převoz drog, znásilnění nebo několikanásobnou vraždu. Určitě si pachatelé zaslouží trest, ale většina z nich je duševně nemocná. Ale to je samozřejmě "tolik" neomlouvá.

Myslím, že každý z nás by za jisté životní situace, nejraději někoho zabil. Je to ale pouze pocit v nějakém okamžiku. A právě to se může každému z nás někdy stát. Když vám někdo zabije nejlepšího přítele (přítelkyni) tak pokud budete mít v ruce (po ruce) nějakou zbraň nejspíše v záchvatu vzteku a nenávisti něco uděláte.

Možná by bylo užitečné zavést trest smrti i u nás v Česku, to je ale věc názoru. Poté bychom nemuseli slýchat zprávy o tom, že máme přeplněné věznice, pedofilů v ústavech je už plno apod. Za ty nejhorší porušení zákonu jako např. výše zmíněnou masovou vraždu by určitě bylo užitečné ten trest smrti zavést. Tyto lidi totiž už vědí, že někoho zabíjejí a tak by také měli být náležitě potrestáni.

Mnoho lidí by s tímto samozřejmě nesouhlasilo, protože jim to připadá moc kruté, ale kdyby jim zabili rodiče, určitě by změnili názor. Ale Čechům se to prostě nevysvětlí, proto to u nás není. Za určitých okolností, s tím ale taky nesouhlasím.

Nejjasnější úplněk - 19.3.2011

20. března 2011 v 8:51 | Ketly* |  Příroda, krajina
Včera, když jsem tak náhodou vylezla na balkón, protože kocouři mňoukali, že potřebují "obhlídnout terén". Jsem si nemohla nevšimnout toho krásného úplňku. Poté když jsem si večer četla jiné blogy, zjistila jsem, že jsem snad jediná kdo o tom "nejjasnějším úplňku za 20 let" nevěděl. Samozřejmě jsem letěla pro foťák a začala z toho našeho panelákového balkónu fotit. Podmínky mi zhoršovala nejen to, že jsem neměla stativ a zábradlí je přesně řečeno né moc ideální, ale také to, že na balkóně máme "kočičí síť" (takovou tu s těma čtverečkama) aby naši milánci měli z toho třetího patra dobrý výhled. A teď už k těm fotkám: focena na digitální foťáku "Olympus SP-560 UZ" (mimochodem hroznej šmejd, ale má dobrý makro režimy, takže akorát pro mě), první fotografie foceny kolem 20:45 poslední dvě ve 21:10, focena na režim "Noční scéna".

Upozorňuji, že fotky jsou velké (kolem 2-3 MB), takže pro plnou velikost si ho zobrazte. Absolutní zákaz kopírování, zdroj neberu! Více fotek pod perexem.


První "akčně" rozmazaná fotka. Když zmáčknete spoušť foťáku přesně v momentu, kdy najedete v autobuse na hrbol tak vám vznikne něco takového. Samozřejmě lehčí způsob je si pohnout rokou, ale na to potřebujete extra pomalý foťák, který fotí jen když se mi chce a prosíte ho. ;-)

Ničí život, ničí osobnost, ničí sny

14. března 2011 v 19:38 | Ketly* |  Články na téma
Klasická otázka puberťáka by byla: "Kouření čeho?" Ale to "čeho" tu nechci rozvíjet. Budu tu mluvit asi jako všichni o cigaretách a o drogách. Vím, že ne všechny drogy se kouří, ale myslím si, že sem to rozhodně patří.

Já sama sem nekuřák. Vždycky když projdu na ulici kolem kuřáka musím na několik sekund, dokud neprojdu zadržet dech. Nejspíš to také znáte. Někdy se zamyslím, jestli by nebylo lepší odmazat tu cigaretu a kouř. Nebyl by svět lepší?

Vždy když si představím, že by například můj bratr, máma, táta nebo kamarádky kouřili, zabolí mě v přední části hlavy. Nenávidím představu, že někdo na kom mi záleží si takto ničí život. Možná to přeháním s tím ničením života, ale já to prostě takhle beru. Hlavně když se zamyslím, že někdo z blízkého okruhu mé rodiny se takhle ničí mám chuť... spáchat... jak já to slovo nenávidím.... sebevraždu. Já hodně soucítím s ostatními, odpustila bych i vraždu, ale tohle... je to takový vnitřní pocit... že to na čem stojí váš život se najednou vytratí. Zmizí to a vy už to těžko zachráníte. Ano vím, že je to jen pocit a vy si o mě budete myslet, že jsem naprosto šílená a přecitlivělá, ale emoce dělají mnohé i když si je jen představíme.

Nedávno jsem viděla skrze okna jedné kavárny partu kluků. Dvou klukům mohlo být tak kolem 16 a tomu jednomu... tak jsme si ho z bráchou z té barové stoličky prohlíželi... no ani snad ne 10. No a samozřejmě měl v ruce cigaretu. Bolí mě to jak se "ničí". Ty 16 letí kluci ať si dělají co chtějí, ty už sou ztracený případ, ale ten "malý"... nedokážu si představit, že bych byla jeho matka. A doufám, že moje děti budou stejně "svaté" jako já s bráchou a nebudou s nimi takové problémy.

"Nekuřák nikdy nepochopí klady kouření a kuřák nikdy nepochopí ty zápory" cituji jednoho muže z diskuze. Ale... vždyť kuřák byl jednou nekuřák tak snad musel vědět ty zápory ne? Ale tady se zase dostáváme zase k tomuto: "Nekuřák musel mít nějaký problém, někdo mu zemřel, přišel o práci nebo to jen chtěl vyzkoušet." Podle mě to kuřáka stejně neomlouvá. Normální lidé tedy nekuřáci dokáží zvládat problémy a stres jinými věcmi než jsou cigarety, drogy, automaty, násilí nebo alkohol. Používáním těchto "zjednodušovačů" se vlastně nenaučíte jak zvládat problémy a jak vlastně žít.

Drogy jsou ještě horší než cigarety. Za pár měsíců si už pomalu nepamatujete, kdo jste. Drogy ničí život, osobnost, sny a mnohem víc. Cigarety ničí vlastně to samé, ale tak, že si to tolik neuvědomujete a jde to pomaleji.

Jednoduše mě to, že se lidi takhle ničí mrzí. Téměř nikdo se zlozvyku kouření nezbaví
a to je škoda.

Původně se všechny drogy, tedy i cigarety používali u indiánů na různé obřady. A tam to mělo i zůstat. Dnes cigarety nemají žádnou úctu (ne že by jí měli mít), je s nimi zacházeno ne lehkou váhu a prodají je téměř komukoliv. Ministerstvo by je měli brát trochu víc vážně.

Mě opravdu přijde, že cigarety ničí život, protože vás to v mnohém omezuje. Vzpomeňte si na dny, kdy jste se ráno mohli v posteli válet až do 10 a nemuseli hned v 7 vyběhnout ven na cigaretu. To je další omezení, které vám může v životě překážet. Podle mě je největší omezení ve výběru partnera. Já bych nikdy (nikdy) nemohla bydlet s člověkem, který kouří. I přes tu cenu, že se do mě zamiloval, mně se líbí a nejspíš i něco víc. Nikdy bych se s takovým člověkem nemohla líbat, prostě ne.

Z tohoto článku jste jistě poznali, že já prostě kuřáky nemám "moc" ráda. Mamčina kamarádka kouří a můžu říct, že z mého pohledu je to hrozné. K tomu má ještě nějaký psychický problém, takže se opravdu "našla". Je opravdu lepší vůbec nezačínat. Zkusit to, ale nepokračovat v tom. Co se týče tvrdších drog tak u těch bych to vůbec ani nezkoušela.

Když ryba není maso, slepice za vajíčka netrpí a lidé nemusejí mít práci

9. března 2011 v 20:21 | Ketly* |  Články na téma
Předem upozorňuju, že v tomto článku se budu mírně (fajn tak hodně) navážet do vegetariánů. Jednoduše si vytvořím vlnu a sjedu ji. Osobně nemám nic proti lidem, kteří jsou vegetariáni. Proto se na mě za tento článek nezlobte. Vyjádřím svoje myšlenky a pocity na toto téma, a to DOST upřímně.

Kdo je vlastně vegetarián? Proč vzniklo vegetariánství? A proč se lidi neustále vymlouvají?
Tolik otázek by si normální člověk položil ve světě 21. století. Na všechny tyto otázky a na mnohé další odpovím (ať už pravdivým nebo jen mým laickým názorem) v tomhle článku.

1. Kdo je vlastně vegetarián?
V dnešní době si lidé vymýšlejí nové a nové odvětví vegetariánství a další nové a nové já už vlastně nevím co. Lidé si zakládají odvětví jen proto, aby pomyslně někam patřili. Když už ráda jím ryby a mořské plody, proč nevytvořím novou skupinu, abych někam patřila a abych pak mohla říct, že jsem… Takhle to asi vypadá dnes. A víte co? Odpovědět na otázku "Kdo je vlastně vegetarián?" je nemožné. Kdo se v dnešní společnosti může považovat za vegetariána? Stejně za týden přejde na frutariánství a neřeší to. Podle mě člověk, který je vegetarián neexistuje. Pouze patří do nějaké podskupiny, rodu, čeledi, podčeledi…

2. Proč vzniklo vegetariánství?
Upřímně? Nevím. Ah… vlastně si vzpomínám. Tahle skupina vznikla proto, aby podpořila lidi k tomu, aby nejedli ty chlupaté kožíšky. A víte co? Vegetariánství si vlastně samo sobě odporuje. Většina vegetariánů ještě podporuje nějakou nadaci proto, aby se netestovalo na zvířatech. A co takhle (obracím se k vegetariánům) se zamyslet nad VĚTŠÍM problémem než je tohle? Zamyslete se… vidíte v televizi týrané dítě, které bylo 10 let zneužíváno a nakonec zemřelo, většina z vás si řekne, že by bylo lepší, aby zemřelo, lépe řečeno aby to vůbec nezažilo, tím pádem zemřelo. Teď si znovu přečtěte nadpis "slepice pro vajíčka netrpí". Proč vegetariáni podporují nadace na zrušení testování na zvířatech a jedí vajíčka a živočišné produkty? Slepice žije několik let v kleci o velikosti 20x20x20 cm a "produkuje" vajíčka, myslíte si, že by nebylo lepší, aby ta slepice tohle nezažila? Tím pádem raději zemřela při porodu, jaká je kvalita jejího života? Proč nad tímhle vegetariáni nepřemýšlí? Myslím, že vegetariáni by se měli zamyslet nad více věcmi než je "jen" tato.

3. Co je ten VĚTŠÍ problém?
Nevím, zda máte nějaký naučný program (Spektrum, National Geographic, Discovery Channel apod.). V tomto odstavci chci zdůraznit jednu věc, která je určitě k zamyšlení. Když už jste těmi vegetariány a jste proto aby se zvířata nezabíjela, tak se vás chci zeptat, pomysleli jste někdy na někoho jiného než na ty zvířata? Myslíte si, že zvířata jsou to jediné co má právo žít? Nechci zde podotýkat děti z afriky, ale i o těch by se dalo napsat "pár" řádků. Mluvím zde o lidech, kteří to vámi nesnášené maso zpracovávají. A to je ten mnohem VĚTŠÍ problém, než je to, že si nekoupíte kuře v obchodě. O tomhle problému jsem se dozvěděla právě z jednoho naučného pořadu, kde lidé, kteří si neváží toho, co mají jedou do zemích třetího věta a pracují v těhlech továrnách. Taky tam říkají, proč litují jen ty kuřata a ne ty lidi. Možná trochu sobecké, říkáte si, co je komu po lidech, co tam pracují. Ty tam pracují dobrovolně, chudinky zvířata co oni zaživa je tam mučí. Lidi probuďte se! Ty lidi pracují ani ne za dolar denně a většina (žen) 4/5 peněz posílá domů na uživení dítěte. Když se přestanou zabíjet zvířata, továrny se zavřou a tisíce lidí budou bez práce. Ale já vím, že většině vegetariánům je tohle jedno, ale tak když chcete.

4. Existuje polo-vegetarián?
Ne! Ne! Ne! A NE! To že nejím hovězí hned neznamená že jsem polo-vegetarián. Kdybychom to brali takhle tak 7 miliard (ano přeučte se z 6 na 7) na světě jsou polo-vegetariáni. Několik tisíc lidí by sice snědlo všechno maso, to znamená velrybí, myší, klokaní, koňské apod. Pro normální lidi nemyslitelné, ale co těch zbylých 6 999 999 000? To jsou polo-vegetariáni? Lidi zapomeňte na to a nevměšujte se do zbytečných skupin jen proto, abyste někam "patřili". Je to na nic.

5. Má vegetariánství smysl?
Neptejte se mě, ale vegetariána. Vegetarián nikdy nepochopí zápory a normální člověk nikdy nepochopí ty klady, jak už jste jistě slyšeli v jiné verzi. Vegetariánství má jistě smysl. Ušetříte tím život několik nevinných zvířátek. Je to jen a jen na vás jak se rozhodnete.

6. Je ryba v žebříčku vegetariánů maso?
Toť otázka. Zase jsme skončili u těch druhů a čeledí vegetariánství. Ryby jsou maso, ať chcete nebo ne. Kolikrát je s nimi zacházeno tak jako by neměli cítit bolest.

7.Vegeteriánství nebo veganství?
Z mého pohledu jednoznačně veganství. Vegetariánstvím vlastně dokážeš jen to, že ti není jedno, jestli se zvířata zabíjejí, ale je ti jedno jestli jsou drženi v klecích pro jejich produkty. Veganům to ale jedno není. Kdybych to měla shrnout veganové jsou o 10 let napřed od vegetariánů.

A nakonec proč jsem vlastně psala tento článek? Samozřejmě proto, abych jako každý jiný vyjádřila svůj názor. Já vám ten váš neberu, tak vy mi neberte ten můj ;-)